Zoznámte sa s Money S3 - Tlačové výstupy

Viete, že Editor tlačových zostáv je dodávaný
celkom zdarma s každým kompletom Money S3?
tisk 1

Tlač a náhľad

Money S3 ponúka komfortnú možnosť tlače, plne využívajúcu schopností Windows. K  dispozícii máte niekoľko stoviek výstupných tlačových zostav, prístupných pomocou tlačítka Tlač v zoznamoch (napr. vystavených faktúr) alebo v prehľadných sprievodcoch rozsiahlejších tlačových funkciách (napr. priznanie k DPH). Pred zahájením akejkoľvek tlače sa vám zobrazí názorný dialóg, v ktorom môžete nastaviť vlastnosti tlače a podľa želania si ju pozrieť na monitore v tlačovom náhľade. 

Archivácia tlačových zostáv (PDF a ZLP)

Túto nadštandardnú funkciu vyžijete pokiaľ potrebujete mať svoje tlačové zostavy archivované v digitálnej podobe. Money S3 ukladá vami určené tlačové zostavy do stále obľúbenejšieho formátu Adobe Acrobat (PDF) a tiež vo vlastnom úspornom formáte (ZLP). Takéto súbory možno nielen pohodlne archivovať, ale napríklad i odoslať e-mailom, pretože prehliadač tlačových záloh je súčasťou Money S3 a je tiež k dispozícii ako bezplatná samostatná utilita.

tisk 2

Export tlačových dát (CSV a XML)

Okem archivácie tlačových zostáv ponúka Money S3 i unikátnu funkciu exportu tlačových dát do formátu CSV a XML. Vďaka tomu si môžete vybrané tlačové zostavy preberať napríklad do Excelu a ďalej spracovávať.

Editor tlačových zostáv

Pokiaľ si chcete upraviť ľubovoľný tlačový formulár, potom vám príde vhod aplikácia Editor formulárov, ktorá je bezplatnou súčasťou všetkých verzií Money S3. S pomocou editora môžete meniť vzhľad i zobrazené dáta ľubovoľnej tlačovej zostavy podľa svojich vlastných požiadavkov a nastaviť Money S3 tak, aby používal výhradne vašu verziu tlačových formulárov.